Eerder aanvragen van elektriciteitsaansluitingen en prioriteit voor woningbouwprojecten is nu mogelijk

Vanwege netcongestie is er sinds 1 juli 2026 geen garantie meer dat woningbouwprojecten een elektriciteitsaansluiting (transportcapaciteit) krijgen. Alle aanvragen komen bij Enexis op een wachtlijst te staan. 

Gemeenten hebben de mogelijkheid om aansluitingen voor woningbouwprojecten waarvan de bouw binnen 10 jaar begint eerder aan te vragen. Hierdoor kunnen deze projecten eerder op de wachtlijst geplaatst worden. Voor projecten die naar verwachting binnen 10 jaar worden opgeleverd kan prioriteit worden aangevraagd. 

Woningbouwprojecten die voor eerder aanvragen en (eventueel) prioriteit in aanmerking willen komen, moeten uiterlijk 31 augustus 2026 bij de gemeente worden aangemeld. Ook projecten die al bij de gemeente bekend zijn moeten worden aangemeld. 

Project aanmelden en meer informatie